Położenie

Mari Vera położona jest w spokojnej, pełnej zieleni części Mielna, nad brzegiem Jeziora Jamno. Budynek oddalony jest zaledwie kilkuminutowym spacerem od centrum miasta i nadmorskiej promenady. W bliskiej okolicy znajdują się osiedlowe sklepy, punkty gastronomiczne, nowoczesny plac zabaw dla dzieci, boisko do gier zespołowych i ścieżki rowerowe (między innymi trasa okalająca jezioro, skąd można dotrzeć do centrum miasta, ciekawych zakątków i różnorodnych zejść na nadmorską plażę).

Drogocenny klimat

Kąpiel w morzu jest znakomitą kuracją odmładzającą i poprawiającą kondycję skóry. Chłodna woda nasycona solą morską i pozostałymi drogocennymi składnikami, doskonale ją nawilża, stymuluje metabolizm komórkowy, poprawia jej ukrwienie i elastyczność. Kąpiel w morzu ponadto odpręża, rozluźnia mięśnie i stymuluje przemianę materii, pomagając tym samym w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pokryta sypkim piaskiem plaża ma cenne właściwości pilingujące, zwalczające celulit, trenujące mięśnie całego ciała, więc należy jak najwięcej spacerować, biegać i uprawiać sporty plażowe.

Nadmorski klimat wspomaga leczenie:


  •  schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy, alergii,
  • chorób układu krążenia,
  • chorób tarczycy,
  • zaburzeń nerwicowych,
  • bezsenności,
  • migrenowych bólów głowy,
  • stanów zapalnych w przypadku trądziku i łuszczycy, ze względu na sole selenu, cynku i bromu znajdujących się w wodzie.

Wyjazd nad morze to dobry sposób nie tylko na spędzenie urlopu, ale przy okazji na poprawę zdrowia i urody.
Promienie słoneczne działają bakteriobójczo i pobudzają metabolizm, a spacery wzdłuż morskiego brzegu podczas sztormu mają właściwości hartujące organizm.

Pobyt nad morzem jest szczególnie korzystny dla mieszkańców dużych miast i rejonów przemysłowych, którzy codziennie narażeni są na kontakt z zanieczyszczeniami. Morskie powietrze bowiem pomaga nawilżyć i oczyścić oskrzela i płuca.

Mielno

Mielno to jedna z atrakcyjniejszych turystycznie miejscowości polskiego wybrzeża, tętniąca życiem przez całe lato. Piękne, piaszczyste plaże, czysta woda, kawiarenki, nadmorska promenada, urocze uliczki, wycieczki statkiem po jeziorze, bliskość innych ciekawych miejscowości sprawiają, że corocznie Mielno odwiedza mnóstwo zadowolonych turystów. Mielno służy również bogatą ofertą klubów dla miłośników nocnego życia, latem odbywają się tu dziesiątki imprez kulturalnych i koncertów, ale to tylko część atrakcji jakie oferuje miejscowość.